Zakup czy adopcja małego psa. Jaką wyszukać rasę małego psa? Która będzie korzystna?

To, iż pies jest najwłaściwszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej debacie. Tenże futrzasty towarzysz, jest wierny człowiekowi bez względu na jego wielkość portfela i także warunki, w których mieszka. Dla niego liczy się jedynie przychylne spojrzenie oraz dotyk ciepłej pomocnej dłoni.


Gdy pies dojrzewa…


Ludzie, którzy rozpatrują zakup bądź adopcję dużego psa, bardzo często chociażby nie pomyślą nad wyborem tej świetnej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i dodatkowo sposobowi życia. Obraz pieseczka oraz jego wdzięczny pyszczek wystarczają, aby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem czarujący pies niesamowicie szybko dorasta i właściciel nawet nie zaobserwuje, jak przeobraża się w dużego psa, którego obraz nie zawsze odpowiada wymaganiom pana. Dzieje się tak, kiedy pies zostaje wzięty jako szczeniak, i pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało zbadane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przeczuć, jak wielki pies wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego urokliwych oczek i zabawnego pyszczka.


Aktywny psiak i leniwy człowiek


Określając się na posiadanie psa, trzeba dobrze zaznajomić się z jego odmianą, ażeby wraz z nim tworzyć zwarty oraz silny związek. Psiska wymagające mnóstwo ruchu i spacerów,nie będą czuły się radosne, zamknięte w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, albo psy gończe, potrzeba mieć świadomość, że to wybitnie aktywne zwierzaki, które potrzebują długich spacerów oraz licznych atrakcji ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły środowisko, w którym przebywają, prowokując swoich właścicieli do szewskiej pasji. Dlatego zwolennicy odpoczynku na kanapie, przed telewizorem lub z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich rasach.


Psiak obronny czy do towarzystwa?


Każdy kolejny właściciel psiego czworonoga, powinien dobrze sformułować swoje oczekiwania w stosunku do nowego pieseczka. Jeśli poszukuje przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą brać, znakomicie sprawdzą się tu psy małe, które łatwo zmieszczą się w każdym samochodzie lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie znakomicie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na drobne rozmiary mogą uczestniczyć ze swoim panem podczas jego urlopów i dodatkowo wakacji.

Natomiast małe czworonogi mimo własnego ślicznego wyglądu, nie dostarczą człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski albo dog niemiecki, na pewno wzbudzą niepewność i obawy przed obcymi, skutecznie ich zniechęcając. Gdy w mieszkaniu przebywają małe dzieci, których zachowanie nieraz bywa nieobliczalne, rozważniej będzie nie decydować się na psa obronnego, bo błędnie prowadzony może wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość i także wagę.

Piesek agresywny jedynie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które domaga się od właściciela przedstawiania należytych dokumentów, zezwalających na jego posiadanie. Pieski ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i moskiewski stróżujący wymagają właściwej tresury już okresie szczenięcym oraz pewnego prowadzenia psa, co ma przeciwdziałać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zaznajomić się ich odmianami, żeby trafnie wyselekcjonować tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, wymaganiami i także stylem życia człowieka, gdyż właśnie wtedy więź z psiakiem będzie skutkowała przywiązaniem i także wspólną miłością.

legowisko dla psa hurtownia