Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna jest świetną szansą, by dać czas swojemu psowi. Wycieczka z ulubionym psem to rewelacyjna możliwość, by odpocząć, równocześnie poświęcając psu czas. W letnie miesiącenależy uważać na kleszczach, ponieważ nasze czworonogi mogą być na nie podatne. Rasy psów, potrzebujące sporo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, często łapią kleszcze. W jaki sposób można uchronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy różne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze charakteryzują się kilkumiesięczną skutecznością i niską ceną. Są produkowane dla psów różnorodnych wymiarów, dzięki czemu łatwo dostaniemy rozmiar odpowiednią dla szyi swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom są olejkami eterycznymi albo lekami przeciwpasożytniczymi. Leki przeciwpasożytnicze cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość preparatu na kleszcze jest odpowiednia do wagi psa, należy zatem przeczytać przed nałożeniem, iż wybrana obroża przeciw kleszczom jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, sprzedająca obroże Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, będące bezwonnymi substancjami czynnymi przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla zwierząt mniejszych niż 8kg i dla zwierząt większych niż 8kg. Te obroże są jednocześnie przeciw kleszczom i na pchły, przez co dają kompleksową ochronę pupila. Obroża dla psa chroni skutecznie nawet do 8 miesięcy, ponadto działa od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami wielu niebezpiecznych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Psy chętnie spędzają czas w zaroślach, na przykład labradory, potrzebują zwiększonej profilaktyki w postaci preparatów na kleszcze, dlatego, że zarażenie wywołana złapaniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo powikłań naszego zwierzaka. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze zapobiega zaatakowania zwierzaka przez pasożyta, dzięki czemu daje ochronę przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące pływanie wymagana jest specjalna profilaktyka, na przykład w formie zakropień zawierających środek na kleszcze lub specjalne płyny do mycia działające na kleszcze. Aby uchronić naszego psa podczas letniej podróży należy sprawić sobie skuteczne preparaty na kleszcze dla psa.

smycz dla psa