Najodpowiedniejsze drapaki dla kotków – porównanie

W jaki sposób zakupić drapak dla kota?
Decydując się na posiadanie pupila, musimy mieć świadomość, iż drapanie to zatem jego własny instynkt i instynktowny środek na pozbycie się zamarłej, zbytecznej tkanki. Jeśli Twój kot posiada tendencję do drapania różnych mieszkaniowych powierzchni, takich jak drzwi i także fotele, rozwiązaniem może być dopasowany do jego spraw drapak.
Poszczególne typy różnią się od siebie układem, wielkością i dodatkowo funkcjonalnością, zaś wybór istnieje naprawdę ogromny. Nasz artykuł podpowie Ci, jakie są wszechstronne zasady wybierania tegoż typu dodatków także w jaki sposób dokonać mądrego wyboru.

Przede wszystkim stabilność.

Kotek skrobiąc pazurki poświęca do tego wielką część własnej siły, oraz ciało wygina w wielki łuk. Takie nastawienie wpływa, że drapak dla kota musi być przede wszystkim solidny, tak żeby nie zagroził swemu zwierzakowi. Atrakcyjnym podejściem są np. elementy zamocowane do ściany, które tolerują ogromny wpływ i także tworzą idealną propozycję, nawet dla dorosłych kotków. Selekcjonując drapak sprawdź, czy jest wsparty na bezpiecznej podwalinie i także czy część wewnętrzna odpowiednio przywiera do gleby.
Dokonując przesiewu weź pod uwagę zalecenia producenta, co do tegoż, dla jakiej wielkości kotka kierowany jest ten przedmiot. Im większy jest nasz kot, tymże potężniejszy ciężar wywrze podczas skrobania pazurków, zatem drapak dla kota winien być naprawdę spory.

Dopasowana wysokość

Obojętnie od tegoż, albo kupisz drapak w sklepie stacjonarnym, lub rezerwujesz go online, myśl by przystosować jego kształty do gabarytów Twojego kotka. Wysokość powinna być dopasowana do wysokości kota, właśnie aby mógł on naprostować łapki i dodatkowo wyciągnąć ciało. Koty odmiany dużej pragną fachowych, wielgachnych akcesoriów, jakie usatysfakcjonują ich potrzeby. Koci junior rozpieści się typowym produktem; możemy również zakupić drapak, który będzie rósł wspólnie z nim.

Jakość i wykorzystane środki

Skoro drapak ma nam służyć dłuższy czas, musi być wykonany z wysokiej klasy materiałów. Świetnie sprawdzą się przedmioty obite sizalem, który znakomicie akceptuje styk z kocimi pazurami. Taki zbiór pokrycia zrobi, że na materiale nie będą się kumulować kępki wypadającej sierści, oraz czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drapaków w rozmaitej postaci. Te najnormalniejsze to deska przykryta specyficznym sznurkiem, niebywale ekskluzywne skonstruowane są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Są też drapaki, skonstruowane tak, iżby wykonywać jednocześnie
rolę łóżka i które obite są wytrzymałą, wszak lekką gąbką.
tanie drapaki znajdziesz tu https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota może być także piękny, jak i także prosty. Taki przedmiot może się stać dekoracją domu oraz dobrym terenem rozrywek dla naszego pupila. Mocno poszerzone są tzw. kocie wieżyczki, które pozwalają dopilnować pazurki, a są też łóżkiem i także miejscem do gier. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się, gdy posiadasz kilka kotów, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki równocześnie, i chociażby używać drapak do wspólnych zabaw.
Ogromny wybór rozmiarów, kształtów i także odcieni sprawia, iż każdy posiadacz pupila odnajdzie w sklepie zoologicznym coś, co spełni jego oczekiwania i uczyni radość pupila.