Czy Twój kotek pragnie drapaka dla kotów? Sprawdź!

Drapak dla kotka – który zakupić?
Koty mają szpony, które nie pielęgnowane zaczynają męczyć oraz sprawiać ból. Więc którykolwiek z nich posiada wrodzoną potrzebę drapania dzięki której ostrzy sobie szpony i także przy okazji oznacza znany teren. Przy łagodzeniu tejże normalnej kociej potrzeby nagminnie cierpią sprzęty, które w oczach pupila doskonale nadają się do owego przeznaczenia. Właściciele pupilów nierzadko nie wiedzą jakże uchronić swoje meble przed niszczącymi pazurami bliskich podopiecznych, próbują w wszelaki sposób je oduczać od rysowania sprzętów czy nietypowymi sposobami dbać o swój dobytek. Natomiast rozwiązanie jest sporo prostsze. Wystarczy zastanowić się nad nabyciem drapaka dla kota. Na rynku zoologicznym istnieje wiele modeli drapaków dla kotków. Jak zatem zakupić ten odpowiedni?
https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html najwyższej jakości kocie akcesoria
Przede wszystkim należy przystosować drapak do miejsca w jakim jesteśmy. Jeżeli mamy wiele miejsca na jakiej możemy dać dodatkowy przedmiot drapak dla kota w formie stojącej będzie najłatwiejszym podejściem. Niniejszego typu drapak dla kota jest bardzo zrównoważony, i te znacznie rozbudowane (np. piętrowe spośród różnorodnego rodzaju budami, leżankami, kolejnymi zabawkami itp.) będą, oprócz pełnienia swojej głównej funkcji, też atrakcyjnym miejscem do zabaw dla twojego kota Gdy mamy ograniczone mieszkanie lepszym rozwiązaniem będzie drapak dla kotów do powieszenia na ścianach bądź drzwiach. Taki drapak dla kota zajmuje dosyć mało miejsca oraz można go ulokować np. na drzwiach, które kot wielokrotnie drapał w ten sposób je chroniąc.
Drapak dla kota potrzebuje być jeszcze przystosowany do jego wielkości. Kupienie niewielkiego drapaka dla wielkiego kota potrafi doprowadzić, że pupil będzie go przewracał przy każdej próbie zastosowania oraz tym samym się nim znudzi i dodatkowo powróci do niszczenia foteli. Wystarczy zatem porządnie dostosować drapak dla kota do jego wielkości aby mógł on osiągać własne powołanie.
Drugą sprawą na którą należy zwrócić roztropność pozyskując drapak dla kota stanowi przedmiot z którego jest zbudowany. Najczęściej wykonany jest z sizalem inaczej włóknem agawy, a niektóre z owych droższych zamiast sizalu zawierają trawę morską. Dodatkowe moduły drapaków najczęściej zrobione są z drewna bądź wikliny, a miejsca dedykowane do odpoczynku obite cienkim materiałem oraz napełnione gąbką. W niniejszym przykładzie dobór uzależniony jest od zdolności pieniężnych nabywcy.
Przed zakupem drapaka dla kota należy przemyśleć podobnie jaką czynność będzie spełniał. W przypadku jeśli ma zaledwie być do drapania to wystarczą najzwyklejsze drapaki proste czy poziome, lecz gdy ma wykonywać dodatkowe czynności (takie jak miejsce do spania lub zabawy) rozważniej będzie dobrać ich poszerzone wersje.
Na rynku istnieje wiele drapaków określonych dla nietypowych kociąt. Ich wybór nie powinien dawać za sporo dylematów przeważnie wtedy jak dokładnie wiemy czego żądamy od zakupionego drapaka. Jeżeli zależy nam wyłącznie na ochronie mebli a nie mamy zbyt dużo miejsca wystarczy zwyczajny drapak prosty bądź poziomy. Jeśli wymagamy by drapak dla kota stanowił także miejscem do zabaw i wypoczynku i przy tymże wyglądał pięknie możemy rozglądnąć się za bogatszymi, niezwykle rozbudowanymi wersjami. Niezależnie od tegoż jaki drapak dla kota wybierzemy należy pamiętać, iż do dowolnego spośród nich kotek wpierw musi się przyzwyczaić i nauczyć do czego służy.