Czy kot w ogóle potrzebuje zabawek? Po co kotu zabawki?

Drapak dla kota – dlaczego jest niezbędny?

Na pewno każdy przynajmniej raz dostrzegł pupila, który wyciągniętymi łapami drapie jakiś przedmiot. W mieszkaniu niejednokrotnie ofiarą pada kanapa, fotel, drewniany sprzęt, a choćby dywan. Mówimy wówczas często, że kot „ostrzy pazury”.

Drapanie to jedna spośród naturalnych rzeczy, jaką musi robić każdy duży pupil. Natomiast nie chodzi tutaj wcale o ostrzenie pazurów, ponieważ pazury każdy kot ma niesłychanie ostre. Poduszeczki na łapach produkują zapach, którym kot oznacza znane terytorium. Zostawia też ślady pazurów na przedmiotach, jednocześnie w kierunku zawiadomienia, iż to jego obszar. Gdy pupil w ogóle nie zajmuje się drapaniem, jest to zatem dla nas alarm, iż coś go nęka Drapak dla kota położony w pomieszczeniu umożliwi uchronić przed uszkodzeniem nasze meble.
gorąco polecamy kocie zabawki w sklepie zoologicznym https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla pupila dostarczają naszym pupilom komfort, są bardzo konieczne zwłaszcza kotom mieszkającym bezustannie w mieszkaniu.

Drapak dla kota służy jeszcze do gimnastyki. Kot wysuwa mięśnie, natomiast na bardziej rozszerzonych drapakach ma okazję do bardziej trudnych uciech. Odpowiednio jest jak najwcześniej przyzwyczaić kotka do drapaka, aby ocalić przed podrapaniem meble lub leżankę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Zwykle pupile rysują przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie są gospodarze, dlatego ofiarą może paść sofa w salonie. Koty ubóstwiają również oznaczać znane terytorium niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się zastać jakieś inne zwierzę, na przykład wyjątkowego kotka.

Najlepiej jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie widzieliśmy własnego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najznakomitsze, ustawione w nieprawidłowym miejscu będą stały puste.
Jaki drapak dla kotka dobrać?
W sprzedaży są dostępne odmienne rodzaje drapaków dla kotów.

Drapak może mieć formę dywana z sizalu, który jest niepodatny na zniszczenia i może służyć kotu jak odpowiednie miejsce do drzemki. Jest to najtańsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Znane są również drapaki dla kotów w postaci drewnianego palika, postawionego na podstawce prosto czy ukosem, owiniętego tkaniną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do nawet kilku tysięcy złotych, jeżeli są mocno rozszerzone, wyszukane, zaopatrzone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może tkwić na posadzce albo być zamocowany do ściany, a nawet do sufitu.

Drapak winien być dobrany do wielkości pupila. Zazwyczaj drapaki dla kotów dostępne są w kilku rozmaitych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów oraz dla hodowli, i jeszcze drapaki wodoodporne, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest ogromnie obfita, mają one najróżnorodniejsze rozmiary, mają inne funkcje i akcesoria. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu własnym gustem tudzież upodobaniami kota. Jeżeli pupil lubi dużo spać, sprawmy mu drapak – dywanik czy fotel, gdy jest ruchliwy oraz uwielbia skakać, na pewno ucieszy się z drapaka z huśtawką powieszonego u sufitu.