Cechy oraz korzyści posiadania silikonowego żwirku dla kotów

Żwirek dla pupila

Żwirek dla kotka to zatem obligatoryjne zaopatrzenie kuwety. Istnieją rozmaite warianty żwirków dla kotów. Każdy z nich przydaje się również do kuwety otwartej, jak i także krytej. Żwirek dla kotów ma taki brak, iż niestety nie wolno do końca powstrzymać jego rozsypywaniu niedaleko kuwety plus roznoszeniu po pomieszczeniu przez pupila.
najlepsze żwirki dla kotów zamów teraz https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Jaki żwirek dla kota?

Lekko jest do kuwety sypnąć po prostu zwyczajny piasek. Aczkolwiek na rynku są widoczne różne żwirki dla kotka, wiele praktyczniejsze w używaniu.
Żwirki niezbrylające najbardziej przypominają typowy piasek. Są nieodzowne dla pupilów, które regularnie wyruszają na pole i dodatkowo lubią kopać w glebie. Takie koty pragną posiadać w kuwecie cokolwiek znajomego.

A taki żwirek dla kotka niezmiernie łatwo zaczyna nieładnie pachnieć, bo nie ma opcji rozdzielenia żwirku ubrudzonego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy ma postać małych kamyczków. Im owe kamyczki są większe, tym żwirek mniej rozprzestrzenia się po pomieszczeniu.

Niemniej tenże większy oraz grubszy jest mniej efektywny. Jeżeli kotek odda mocz na taki żwirek, kształtuje się grudka, jaką można bezproblemowo usunąć z kuwety bez potrzeby zamiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kota mogą być bezzapachowe albo zapachowe. Zestaw zapachów jest spory, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, wspaniałe żwirki dla kotów bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact tudzież Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotów silikonowe wstrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety wolno usuwać odchody na bieżąco, natomiast cały żwirek wymieniać co jakieś 3 tygodnie. Owy żwirek dla kotów jest wybitnie wydajny.

Jeśli go używamy, kuwetę powinniśmy ustawiać w przewiewnym pomieszczeniu, aby woda z moczu szybko wyparowała. Szczególnie rozpoznawalne żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu posiadamy też drewniany żwirek dla kotka. Jest on naturalny, biodegradowalny, wolno wydalać go do ubikacji. Taki żwirek prawidłowo zobojętnia smrody i nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego właściwością stanowi więc to, że najbardziej ze wszystkich żwirków roznosi się po pomieszczeniu. Na rynku występują żwirki dla kotów drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki tymże żwirkom nie trzeba sprzątać po którymkolwiek oddaniu moczu przez kota.

Pochłaniacze zapachu oraz neutralizatory

W sprzedaży są dostępne specyficzne pochłaniacze smrodu i także neutralizatory, które można dawać w małej porcji do żwirku dla kotka. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, iż mają nadto cechy oczyszczające.